info@hamyarta.ir
09383240323(sms)

دامنه یا دامین چیست؟

مقالات , هاست و دامنه
ژوئن 21, 2019
بازدید : 168 بازدید

به نام خدا

دامنه یا دامین چیست ؟

دامنه  یا دامین چیست ؟این سوال افردای است که در ابتدای کار به فکر کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند می اید با ما تا اخر مقاله همراه باشید.

به طور کلی دامنه (دامین یا دومین) یک ادرس اینترنتی است که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است.

این که شما به یک سایت مرجعه میکنید دقیقا بالای هرصفحه مرورگر یک دامنه می بینید!یا همان ادرس است که با آن به محتوایی سایت دسترسی پیدا کردید به طور مثال سایت www.hamyarta.ir یک دامنه است .

 

که بخش  www ان مخف کلمه world wide web و قسمت بعدی نام یا همان hamyartaوقسمت اخر پسوند دامنه است و با نقطه از نام جدا میشود که میتواند با توجه به نوع سایت یا کشوری که سایت در ان قرار دارد متفاوت باشد مانند ir. که برای کشور ایران است یا com. که دامنه جهانی است یا مثلا org.یک دامنه اکثرا در مراکز اموزشی مورد استفاده قرار میگیرد.

دامنه  یا دامین چیست ؟

دامنه  یا دامین چیست ؟

برای ساخت یا ثبت دامنه باید شناسه مخصوص ایرنیک خودرا داشته باشید که میتوان به روش های زیر عمل ن را ایجاد کرد:

  1. مراجعه به سایت ایرنیک 
  2. ثبت نام در سایت و دادن مشخصات کامل
  3. ساخت شناسه ایرنیک مخصوص شما

 

برای انتخاب نام دامنه یاسایت که میخواهید راه اندازی کنید باید اولین کاری که انجام دهیدموضوع یا نوع سایتی که قصد راه اندازیان را دارد مشخص کنید و یک نام مرتبط با ان را انتخاب کنیددومین کاری باید انجام دهید سعی کنید یک دامنه با طول حروف کم تر و با تلفظ و نوشتار درست انتخاب کنید سوم باید از یک شرکت معتبر برای خرید دامنه انتخاب و نسبت به ثبت اقدام کنید.

 

برای خرید انواع دامنه ها میتوان نام خرید دامنه را در گوگل سرچ کنید معمولا هزینه خرید دامنه ir. بین 5 تا 10 هزار تومان متغییر است و دامنه های com.نیز فعلا 145000 تومان به بالا است.

* در پست های بعدی اموزش کامل و تصویری ثبت دامنه را خواهیم گذاشت.

درصورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل ان را در بخش نظرات سایت بیان کنید.

تشکر

3
امتیاز :
دامنه یا دامین چیست؟
5 از 1 رای
ali abbaszadeh
ali علی عباسزاده دانشجوی رشته کامپیوتر بیش از 8 سال است که دروب فعالیت دارم علاقه مند به تجارت الکترونیک و طراحی سایت و...
همراه ما باشید در کانال تلگرام همیارتا|آموزش راه اندازی کسب وکاراینترنتی|بازاریابی|سئو|وردپرس کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید